Twój balkon, taras czy ogród staną się miejscem, z którego nie zechcesz wychodzić. Zapraszam do współpracy.

E-MAIL: NATALKAPSUJEK@GMAIL.COM

TELEFON: + 1 800 755 60 20

OGRÓD WIEJSKI

Dzisiaj artykuł na temat stylu ogrodu, który większości z nas kojarzy się z sielanką, latem i kolorami. Styl wiejski zwany rustykalnym. Ogród dla osób lubiących kolory, zapachy i naturę. Jedno z najprostszych rozwiązań aranżacji ogrodu przydomowego. Styl ogrodu stosowany nie tylko na wsiach, ale i często w miastach.

Tutaj nie będziemy szukać symetrycznych kształtów oraz równego trawnika. Za to swobodnie wijące się ścieżki oraz okazałe kwietne rabaty. Jeśli chodzi o trawnik równie dobrze może wcale go nie być, bo zamiast tego dobrym rozwiązaniem będzie łąka kwietna. Ogród wiejski może stwarzać pozór nieuporządkowanego miejsca, lecz głównym założeniem ma być po prostu ogród jak najbardziej zbliżony wyglądem do naturalnego.


Charakterystycznymi elementami ogrodu wiejskiego są dekoracje i mała architektura wykonane z odpowiedniego materiału. Jest to drewno, wiklina z którego wykonywane są meble ogrodowe. Elementami dekoracyjnymi mogą być gliniane donice czy metalowe misy, w których można zasadzić kwiaty. Dodatkowo element, który jest również charakterystyczny to warzywniak, który pełni praktyczną rolę, ale i dekoracyjną.

Aby uzyskać odpowiedni efekt ogrodu wiejskiego należy wszystkie elementy dobrać w tym samym stylu. Nie musi być wszystko uporządkowane wręcz ma panować swoboda.

Rośliny stosowane w ogrodzie wiejskim:

drzewa:

wiśnia
jabłoń
jarząb
grusza
lipa
orzech


krzewy:

lilak
forsycja
agrest
maliny
jaśminowiec
kalina
pigwowiec
róże
leszczyna


byliny:

rumianek
mięta
słoneczniki
naparstnica
lilie
malwa
mak
jeżówka