Twój balkon, taras czy ogród staną się miejscem, z którego nie zechcesz wychodzić. Zapraszam do współpracy.

E-MAIL: NATALKAPSUJEK@GMAIL.COM

TELEFON: + 1 800 755 60 20

OGRÓD RODZINNY

Witaj, dzisiaj tekst o nowym trendzie w świecie ogrodniczym. Tym razem coś dla osób posiadających rodzinę lub tych, którzy ją planują rodzinę. Absolutnie inne elementy pojawią się w ogrodzie rodzinnym niż w jakimkolwiek innym. Mimo, że ma określonych kształtów, które go charakteryzują posiada swoje istotne cechy.

Projektując ogród rodzinny głównym założeniem jest bezpieczeństwo i atrakcyjność. W tego typu ogrodach stosuje się prostotę oraz udostępnia się otwartą przestrzeń. Ogród powinien zadowolić każdego z członków rodziny. W miejscu dla rodzin z dziećmi powinno się brać po uwagę również funkcjonalność. Dzieci potrzebują odpowiedniego miejsca do zabaw, które zapewni im bezpieczeństwo i komfort. Dla rodziców powinno się znaleźć miejsce do odpoczynku oraz spędzania wolnego czasu z pozostałymi członkami rodziny na świeżym powietrzu. Projektując ogród przeznaczony dla rodziny warto zaoszczędzić wydatki z nim związane i zamiast pokaźnych, dekoracyjnych rabat wystarczy na przykład zamienić je na warzywa lub krzewy owocowe. Tym zabiegiem tworzymy ekologiczne miejsce w najbliższym dla nas otoczeniu oraz udostępniamy dzieciom świeże smakołyki. Forma ogrodu dla rodziny może być różna. Wszystko jest zależne od potrzeb właścicieli.

Często stosowane elementy w ogrodzie rodzinnym: ogrodowe elementy placu zabaw dla dzieci, taras z funkcją wypoczynku, karmniki dla ptaków, kran ogrodowy, warzywniak, kompostownik, zbiornik na deszczówkę.
Przy doborze roślin warto zwracać uwagę na rośliny, które szybko zapełnią miejsce w w którym zostały posadzone. Decydując się na rośliny bardziej ozdobne warto sięgać po takie, które są odporne na suszę i nie wymagają dużego wkładu pracy w ich pielęgnację.

Rośliny występujące w ogrodzie rodzinnym to :


drzewa:

jodła
jabłoń
świerk
magnolia


krzewy:

porzeczka
forsycja
hortensja
róża
lilaki
bukszpan
cisy


byliny:

fiołki
szałwia
liliowce
maciejka
rudbekia
trawy ozdobne
jeżówka