Twój balkon, taras czy ogród staną się miejscem, z którego nie zechcesz wychodzić. Zapraszam do współpracy.

E-MAIL: NATALKAPSUJEK@GMAIL.COM

TELEFON: + 1 800 755 60 20

OGRÓD NOWOCZESNY

Dzisiaj odsłona drugiego stylu ogrodowego – stylu nowoczesnego. Oparty na kształtach geometrycznych ogród, w którym możemy spodziewać się niewielkiej ilości, prostych nasadzeń.

Ogród nowoczesny idealnie wpisuje się w miejskie otoczenie. Jest to odpowiedni styl dla niezbyt dużych działek. Ważne, aby dobrze współgrał z architekturą budynku przy którym się znajduje. On również powinien wyglądać nowocześnie.

Charakterystyczne dla tego stylu ogrodu są wykorzystywane w nim materiały czy elementy dekoracyjne oraz mała architektura. Jeżeli chodzi o stosowane materiały są nimi: beton, drewno, metal czy kompozyty. Elementy dekoracyjne są potężne i posiadają wyrazisty kolor, co można zauważyć w wykorzystywanych np. donicach. Często są też stosowane geometryczne pergole, podesty oraz podwyższone rabaty.

W ogrodzie nowoczesnym często występują zbiorniki wodne. Tak jak inne elementy ogrodu, przyjmują proste i geometryczne formy. Ważnym elementem jest także światło. Powinno być odpowiednio usytuowane, aby uwydatnić kształty roślin, które dzięki temu zabiegowi nabierają jeszcze większego znaczenia w postaci dekoracji ogrodu.

Rośliny są niewyszukane, proste i niewymagające zbyt dużej pielęgnacji. Ilość występujących gatunków roślin w takich ogrodach jest niewielka.

Stosowane rośliny w ogrodzie nowoczesnym:

drzewa:

cyprysik
świerk biały
wierzba babilońska
grab pospolity
buk pospolity

krzewy:

jałowiec
żywotnik
świerk
bukszpan
dereń biały
trzmielina
ligustr
lawenda
hortensja

byliny:

funkie
żurawka
bambus
trawy ozdobne
nieć, aby ogólny wygląd ogrodu pasował do stylu budynku mieszkalnego.