Twój balkon, taras czy ogród staną się miejscem, z którego nie zechcesz wychodzić. Zapraszam do współpracy.

E-MAIL: NATALKAPSUJEK@GMAIL.COM

TELEFON: + 1 800 755 60 20

OGRÓD NATURALISTYCZNY

To już czwarty styl ogrodu, który możesz wykorzystać w swojej zielonej przestrzeni. Idealny dla osób, które nie lubią lub nie mają czasu często zajmować się ogrodem. Tutaj nie znajdziemy uporządkowanych form czy precyzyjnego trawnika.

Ogród naturalistyczny to taki, który komponuje się z otaczającym go krajobrazem. Projektując tego typu ogród za cel stawia się to, aby wyglądał jakby stworzyła go natura a nie człowiek. Wbrew pozorom to jeden z trudniejszych rodzajów ogrodów dla projektanta. Naśladowanie natury to nie taka prosta sprawa. Trzeba dokładnie dobrać do siebie roślinność, żeby całość nie wygadała jakby była stworzona rękami człowieka

Nie dostrzeżemy tutaj ostrych form i kształtów rabat czy ścieżek, lecz swobodę i brak wyznaczonych granic. Typ ogrodu idealnie wpasowujący się w podmiejskie jak i wiejskie tereny. Ogród naturalistyczny często może przypominać łąkę. Cała magia tkwi w poczuciu, że w najbliższym dla nas otoczeniu mamy dzieło jak gdyby od początku do końca stworzone z rąk matki natury.

W tym miejscu pojawią się zagajniki i schronienia dla zwierząt stworzone przez przyrodę. w takich ogrodach dobrze czują się owady np. motyle, pszczoły czy małe zwierzęta takie jak, jeże, wiewiórki, jaszczurki.

Ogród naturalistyczny oprócz zróżnicowanej roślinności powinien zawierać naturalne materiały z których stworzymy np. ścieżki lub elementy dekoracyjne. Do tego wykorzystuje się korę, żwir oraz kamienie.


Odpowiednio wykonany ogród naturalistyczny wpasowuje się w otoczenie, tworzy ekosystem, przyciąga do siebie zwierzęta oraz w każdej porze roku jest barwny i robi pozytywne wrażenie.

Jeżeli chodzi o roślinność to powinna być zróżnicowana i wielobarwna. Przykładowe typy roślin w ogrodzie naturalistycznym:

drzewa:

dąb
buk
brzoza
jesion


krzewy:

głóg
kalina
trzmielina
dereń


pnącza:

dzika róża


byliny:

lawenda
fiołki
konwalia
jeżówka
chaber
dzwonki
mak
barwinek