Twój balkon, taras czy ogród staną się miejscem, z którego nie zechcesz wychodzić. Zapraszam do współpracy.

E-MAIL: NATALKAPSUJEK@GMAIL.COM

TELEFON: + 1 800 755 60 20

OGRÓD LEŚNY

Zakładając ogród leśny trzeba mieć działkę w samym lesie? Otóż nie. Inspiracją jak ma wyglądać nasz ogród jest najczęściej najbliższe otoczenie. Tak jest dokładnie w tym przypadku.

Styl ogrodu oparty na naturalności, spójności z otaczającym krajobrazem. Rodzaj ogrodu występujący na działkach rekreacyjnych jak i w ogrodach przydomowych. Warunkiem jest wpasowanie się w najbliższe otoczenie. Jeśli niedaleko znajduje się las to idealny pomysł, aby wpuścić do naszego ogrodu leśny ekosystem. Warto wtedy zaobserwować jakie występują rodzime gatunki i wykorzystać je w naszym ogrodzie. Ogród leśny warto zakładać na stosunkowo dużych działkach, po to aby oddać widoczne nawiązanie do natury. W tego typu ogrodach należy unikać obcych gatunków roślin oraz sztucznych materiałów.
W ogrodach leśnych, żeby odwzorować autentyczność tego stylu powinno się wykorzystać system piętrowy. Czyli pod większymi drzewami znajdują się pnącza oraz większe krzewy, tuż pod nimi byliny.


Styl ogrodu leśnego jest mało pracochłonny. Nie usuwamy w nim całej materii organicznej, która może stwarzać pozór chwastów. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu utrzymać ogród w naturalistycznym stanie. Pozostawione rośliny doskonale stanowią leśny podszyt dla reszty roślinności.

Charakterystyczne rośliny dla ogrodu leśnego to:

drzewa:

świerk
jarząb
jodła
sosna
grab
brzoza


krzewy:

czarny bez
kosodrzewina
wrzos
ostrokrzew
berberys
dereń
kalina
barwinek
irga
cis


byliny:

fiołki
zawilec
paproć
konwalia
sasanka
szałwia
ciemiernik
niezapominajka