Twój balkon, taras czy ogród staną się miejscem, z którego nie zechcesz wychodzić. Zapraszam do współpracy.

E-MAIL: NATALKAPSUJEK@GMAIL.COM

TELEFON: + 1 800 755 60 20

JAK SPRAWIĆ, ABY KLIENT WIDZIAŁ CO PROJEKTANT MA NA MYŚLI?

Posiadacze własnych działek z miejscem na ciekawy ogród coraz częściej zgłaszają się do specjalistów. Robią to niejednokrotnie z powodu braku pomysłu, zmysłu estetyki czy po prostu czasu i ochoty myślenia na temat kompozycji rabat w ogrodzie. Lepszą opcją jest zgłoszenie się do projektanta ogrodów, który przedstawi koncepcję na rysunku i o niej opowie.

Koncepcja jak i projekt są wykonywane w 2D czyli rzucie z góry. Widzimy wtedy wszystko w spłaszczonej wersji, a narysowane rośliny obrazują ile powierzchni będą zajmować na danym terenie oraz czasami kolorystykę jaka ma panować w ogrodzie. Niekiedy projektant może mieć w nawyku wykonywanie szkiców niektórych elementów z projektowanego obszaru, ale oczywiście nie musi tego robić- coraz rzadziej stosuje się tę formę. Są zatem inne metody na szczegółowe zobrazowanie jak będzie wyglądał ogród po wykonaniu w nim wszystkich prac . Niektórym wystarczy podstawowy zestaw prezentacji projektu ogrodu, ponieważ posiadają umiejętności czytania rysunków 2D i umieją wyobrazić sobie jaką wizję miał projektant. Czasami to nie wystarcza, ponieważ klient nie widzi jaki pomysł ma projektant w głowie. Metodami na zobrazowanie całego opracowania jest MOODBOARD lub WIZUALIZACJE.

Moodboard to plansza z wyszukanymi inspiracjami przez projektanta. Fotografie lub ryciny z kolorystyką jaka ma panować w ogrodzie, stylem kompozycji roślin czy formą małej architektury.

Zatem wizualizacje to wykonane ujęcia 3D w odpowiednich programach komputerowych, które pozwalają na odzwierciedlenie rozmieszczenia elementów projektu w ogrodzie. Jest to niekiedy wygodniejsze rozwiązanie , gdyż podczas oglądania tej formy prezentacji nie trzeba sobie dodatkowo niczego wyobrażać, gdyż widzimy konkretnie co znajdzie się w danym miejscu naszego ogrodu.

Nasuwa się pytanie: czy jest to dodatkowo płatne? Jeżeli chodzi o moodboardy często są one w zestawie całego projektu. Jeśli chodzi o wizualizacje są często dodatkowo płatne. Dlaczego? Ponieważ wykonanie odpowiednich ujęć w dobrej jakości wymaga posiadania kosztownych programów przeznaczonych specjalnie do tego oraz poświęcenia dość sporej ilości czasu osoby, która się tym zajmuje-często nie jest nią sam projektant.

Sam wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie i poinformuj o tym swojego specjalistę od rzeczy niemożliwych, ponieważ wybór formy prezentacji finalnego projektu ogrodu jest kwestią indywidualną dla każdego klienta. 🙂